/Rudý "tiger"/ #2 Nebezpečí v dáli

21. ledna 2017 v 23:13 |  Rudý "tiger"
V Pugaračově se zatím setkali rodiny Koručenských a Fjodorových. ,,Starý Beranovský říkal, že náš Alex odešel s vaší Natašou."prohodil otec Alexandera. ,,No, prý se šli poptat po jídle, spíš bych řekl, že chtěli být chvilku sami, vždyť to záme, že Mario:" otočil otec Nataši na jeho ženu, ta se jen pousmála a přikyvovala. ,,Nechcete čaj?" zeptala se. Chlapi se podívali jeden na druhého ,,Radši vodku".Matka Alexandera se zamračila ,,To by tě nenapadlo Mario, zas chtějí chlastat, jeden jak druhý." V tom se rozrazili dveře ,,Mami, vedeme ti někoho, kdo potřebuje pomoc." (Marija Fjodorová je povoláním zdravotní sestra).V držení mladých lidí se opíral voják ,,poručík Vladimir Putarenko" představil se.Marija si okamžitě všimla zranění,,Co se vám stalo?" ,,Ale jen malé bojové zranění, prý to umíte vyléčit" vysvětloval Putarenko.,,Samozdřejmě, pojďte si sednout tady ke stolu." odsunuje manžela ze židle a Vasilij Koručenský už odsedává.,,Nechcete něco k pití nebo k jidlu?" ptá se Kateřina Koručenská ,,Obojí" vydechte voják.

Poté co ho Maria ošetřila a Kateřina nakrmila, tak se Vladimír rozpovídal o tom, co se dělo ve válce.Příběhy o hrdinství, odvaze a statečnosti mužů z jeho jednotky, kterou kromě něj Němci celou zajali.Potom si šli spát.Venku již byla tma a svíčka dohořívala.Brzy ráno 3.července 1943 někdo zaklepe na okno,,Fjodorove!" křičí za oknem četník Berankovskij ,,Němci jsou u Dubšského lesa!".Všichni se zaleknou.,,Je to jasné jdou po mě!"usoudil Vladimir.,,Dobrý den vojáčku." pozdravil Berankovskij ,,Dobrý asi nebude, jsem poručík Vladimir Putarenko, já se o ty Němce postarám."Vladimír se představil, když Berankovskij vstoupil,,Dimitrij Berankovskij.Kdyby jeden nebo dva, ale jsou čtyři a mají tank."se strachem v hlase informuje Berankovskij.Celá místnost se děsí.,,Žádný problém, jen potřebuju nějakou pomoc, pár silných a statečných mužů."klidně říká Vladimir.,,Já jdu s vámi, ať budem dělat, co budem dělat,mám doma zbraň." postaví se Ivan Fjodorov.,,Se mnou můžete také počítat" přidává se Vasilij Koručenskij ke svému příteli.Jejich ženy okamžitě protestují,,Žádné takové!!Žádná válka nebude, zalezeme do sklepa a až přejdou vylezeme." ,,Mami,tady poručík má plán, jak se zachránit, jdu taky s ním, schovejte se, my půjdeme bojovat"přidal se Alexander.,,Když ty tak i já." okamžitě ho obejme Nataša.,,Jste děti žádný boj pro vás není." všichni rodiče se schodli.,,Když chtějí nebraňte jim, nebude to mít smysl." ozval se poručík, poté se otázal četníka,,Vy Berankovskij půjdete s námi také?" ,,Víte já....radši ne..." četník odpověděl a poručík začal ,,Vy jste mi ale baba, toto dělá četníky?!Vy jako osoba úřední nebo co jste zač, to máte jako povinost.Musíte jít." Četník se nakonec nechal přemluvit.Ženy se rozloučily se slzami v očích se svými dětmi a manželi a odešli do sklepa ke Koručenským, který byl spíš tajný kryt.Poručík začal organizovat obranu vesnice.Přišli do vysokého domu na návsi u silnice, četník s dalekohledem si sedl na střechu a pozoroval Dubšský les,s jeho puškou v ruce stál u okna Alexander.Poručík něco počítal, natáhl z balkonu lano a svůj lehký kulomet, který celou dobu táhl postavil k místu, odkud mohl mířit na celou náves.Fjodorov a Koručenskij si vzali své zbraně a našli si palebná postavení v oknech.Nataša a Alexander měli za úkol informovat ostatní a taky postavit narychlo přes ulici zábranu.Mnoho obyvatel Pugaračova pomohlo stavět zábranu.

Po sedmé hodině raní se začaly otřásat hrníčky na poličce...Němci se blíží a naši hrdninové vyhlížšjí z oknen domu,každý se zbraní v ruce.Boj se blíží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Majkelina Majkelina | 23. ledna 2017 v 21:02 | Reagovat

Pěkný den,

sbírám odpovědi na dotazník ohledně blogů. Jestli máš chviličku, prosím, koukni na něj. Díky. http://www.survio.com/survey/d/V4C6K2O3Q3Y3J5X6B

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama